ARTISTIT

SANNI.jpg
JVG.jpg
KaijaKoo.jpg
simerock2021_tuisku_1080x1080.jpg
BEHM.jpg
Haloo Helsinki!.jpg
Lauri Tähkä.jpg
Pyhimys ig pala.jpg
william.jpg
STIG.jpg
Ida Paul & Kalle Lindroth.jpg
costee.jpg
simerock2021_mikaelgabriel_1080x1080.jpg
J.Karjalainen.jpg
Arttu Wiskari.jpg
Anssi Kela IG-pala.jpg
Gettomasa.jpg
Portion Boys.jpg
Cledos .jpg
simerock2021_nygard_1080x1080.jpg
ibe.jpg
Teflon Brothers ig pala.jpg
Yeboyah.jpg
Pasi ja Anssi IG-pala.jpg
Rosa Coste.jpg
pins.ku.jpg
Gracias.jpg
MKDMSK Memorial IG-pala.jpg
Ex Tuuttiz ig pala.jpg
F.jpg
Sami Hedberg IG-pala.jpg
Jacke_Brjörklund_IG-pala.jpg
Mika Eirtovaara IG-pala.jpg
Niko Kivelä IG-pala.jpg
The Comedians IG-pala.jpg

HISTORIAA

 

2019

SANNI, JVG, Juha Tapio, Pyhimys, Vesala, Ellinoora, Elastinen, Anna Puu, Ellips, Evelina, Kasmir, Ida Paul & Kalle Lindroth, Stereo, Etta, Ibe, Costee, Tuure Boelius, Huutokauppakeisari (mukana myös Heli ja Markku), Poju, Kube, Cledos, Gettomasa, Stereo, DJ ILG, Eevil Stöö&Koksukoo, Likanen Etelä, Lakko, Herbalisti, Ilona, Karoliina Tuominen, JS16, DJ Duo HUSKY (UKR), Hovimuusikko Ilkka

2018

Haloo Helsinki!, SANNI, Apulanta, JVG, Kaija Koo, Pikku G, Evelina, Reino Nordin, Lauri Tähkä, Isac Elliot, Arttu Wiskari, Simerock roast vol.2 (Matti Nykänen, Bile-Dani, Sampo Kaulanen ja Kauppiaan rouva), Pyhimys, Nelli Matula, Aleksanteri Hakaniemi, Cledos, Lukas Leon, Mäkki&Hesaäijä, Slim Mill, Roni Back, Miklu, Jaakko Parkkali, Sairas T&Julma H, Og Ulla-Maija, Ed Caspian, DJ Litchi (RUS), Eva Adamson, Kerttu Rissanen, MMSP, SANA, Timanttei Clique, The Second Level, Tim Gartz (SWE), Temptation Island (Markus, Arttu, Toni, Erika, Pauliina, Jonne, Jennika, Iiro, Wallu)

2017

JVG, Antti Tuisku, Haloo HelsinkI!, Robin, SANNI, Juha Tapio, Teflon Brothers, Mikael Gabriel, Pete Parkkonen, Sini Yasemin, Arttu Lindeman, Lucas, Nikke Ankara, Ellinoora, Evelina, Aleksanteri Hakaniemi, Nelli Matula, Gasellit, Hesa-Äijä, Janne Orden, Gabriel Lion, Captain Jack, Daze, E-rotic, Konala Productions Live, Tuuli, Titta, Vesala, Aivovuoto, Eevil Stöö, Tippa T, Stepa, Gettomasa, The Second Level, Alora&Senii, DJ Kushmoney, Laineen Kasperi, Tre Funk III, Christy Million, Rony Rex, Sofis Sida

2016

Cheek, Antti Tuisku, JVG, SANNI, Robin, Mikael Gabriel, Teflon Brothers, Simerock Goes 90´s (E-Type, Basic Element, Günther & The Sunshine Girls), Roope Salminen & Koirat, Aste, Nikke Ankara, Aurora, Evelina, Ollie, Vilma Alina, Lucas, Younghearted, Eevil Stöö, Tuuttimörkö, The Second Level, Yas Lo (TAN), DJ Spinny, Stepa, Are & DJ Massimo, DJ Luoma, Sane, Jaron ja Istala, Negatiiviset Nuoret, Teksti -TV 666, Talonpoika Lalli, The Backstabbers, Malla Collin, DJ Sampo Kaulanen, Bile-Dani

2015

Elastinen, Haloo Helsinki!, Yö, Robin, Antti Tuisku, Mikael Gabriel, Kasmir, Nikke Ankara & Eveliina, Arttu Wiskari, Pertti Kurikan Nimipäivät, Rähinä Special (Uniikki, Brädi, Spekti), Teflon Brothers, Aurora, Aivovuoto, DJ Kridlokk, Tuuttimörkö, Stepa, Hannibal, DJ Luoma, Wyd&Xvar, Jeremy Folderol, Alex Mattson & Matt Mandala, Sensei, Pää-äijät, Simerock Comedy Club (Riku Sottinen, Jape Grönroos ja Antti Haapala), Simerock Talent Finalistit

2014

Haloo Helsinki!, JVG, Kaija Koo, Mikael Gabriel, Stig, Juha Tapio, Duudsonit Sirkus, Jeremy Folderol, Uniikki, Justimus, Suvi Teräsniska, Brädi, Jukka Poika, Ismo Leikola Band, Matti feat. Roinatan, Raaka-aine, Raappana, Hannibal & Musta moottori, Stepa & Are, Rauhatäti, Tiisu, DJ Luoma, Mc Mika ja Arktiset Kuviot, Flesh Roxon, Philadelphia Dynamite, Janne Orden, Alex Mattson, DJ HAnnuS, Lume, New Media, No Swaps, R3bels

2013

PMMP, Cheek, Antti Tuisku, Jonne Aaron, Katri Helena, Dingo, Los Bastardos Finlandeses, JVG, Justimus, Nost3 & Protro, Petri Nygård, Eevil Stöö & DJ Kridlokk, Mäk Gälis, Saturday Night Rock Fight, Turmion Kätilöt, HelsINK, Pelle Miljoona, We Live In a Ghost Town, With The Tides, Talonpoika Lalli, Ensio, Reindeer Kalashnikov, Pearlshape, Oskari Heikkinen & Arktinen Voodoo, Jusu Lounela

2012

Lordi & Rock 'n' Rollo -kuoro, PMMP, Petri Nygård, Jukka Poika & Bommitommi, Stam1na, Klamydia, Slavetrade, Enochian Crescent, Robin, Fintelligens, Martti Servo & Napander, Syöveri, Stepa, Hannibal & Joku Roti Mafia, Dreadicide, Yhteiskunnan Ystävät?, Stalingrad Cowgirls, Stig, Raappana

2010

Michael Monroe, Anna Puu, Stam1na, Jenni Vartiainen, Herra Ylppö & Ihmiset, Egotrippi, Turmion Kätilöt, Chisu, Tarot, Dingo, Petri Nygård, Reckless Love, Samuli Putro, Uniklubi ja Romantiikan rippeet, Stalingrad Cowgirls, Hannibal & Joku Roti Mafia, Francine, Doom Unit, Sotajumala, Stepa, Ville Leinonen & Majakan Soittokunta, Enochian Crescent, Sonata Arctica, Elias Hämäläinen, Pyhät Tepot, XS, Ihmispesuri, Matti Nykänen

2009

Absoluuttinen Nollapiste, Alamaailma, Alavala, Anna Abreu, Asa, CMX, Crushing Circle, Deathchain, Egotrippi, Fat Widow, Happoradio, Iiris, Irina, I Walk The Line, Jytäjyrsijät, Järjestyshäiriö, Klamydia, Kotiteollisuus, Kroisos, Maija Vilkkumaa, Maj Karma, Martti Servo & Napander, Mokoma, Hannibal & Soppa ja Pahat Viinit, Paula Koivuniemi, Pete Parkkonen, Petra, PMMP, Pojat, Profane Omen, Samae Koskinen & Hänen Taikabändinsä, Siscott, Stam1na, Stepa, The Over Attacks, Turmion Kätilöt, Uniklubi, White Flame, Öppnäs Här 

2008

Tracedawn, Downstairs, The Giant Leap, Hanoi Rocks, Inis, Ismo Alanko Teholla, Klamydia, Kotiteollisuus, Pahat Viinit, Roctum, Stonestrom, Takorauta, Turmion Kätilöt, Uniklubi, Absoluuttinen Nollapiste, Amorphis, Anna Abreu, Apulanta, Bleak, Heartburn, Bloodline, Kôzâks Of Metallishtân, Absessi, Marisha, Negative, P.O.B. (NOR), Potra, Slap Betty!, Stalingrad Cowgirls, Terveet Kädet, Stam1na, Stella, The 69 Eyes, Amoc, Kerho, Brightboy, Diablo, Jippu, Jukka Poika & Tiskipekka, Katri Ylander, Malice in Wonderland (NOR), Pelle Miljoona Unabomber, Sara, Sonata Arctica, Stepa, Sturm und Drang, Paha Olo

2007

Absessi, Absoluuttinen Nollapiste, April, Apulanta, Ari Koivunen, Black Ovula, Bleak, Bloodpit, Brian Johnson Big Band Plays AC/DC, Brother Firetribe, Callisto, Cherokee, CMX, Dame, Damn Seagulls, Dead by Gun, Deathchain, Diablo, Dingo, Disco Ensemble, Elinvoima, Fumble, Guerra Norte, Hannibal & Soppa, Hanoi Rocks, Hra Apatia, I Walk The Line, Inis, Jann Wilde & Rose Avenue, Jonna Tervomaa, Klamydia, Kotoisat Sävyt, Lauri Tähkä & Elonkerjuu, Lapko, Maija Vilkkumaa, Maple Cross, Martti Servo & Napander, Mind of Doll, Mokoma, Naiv, Negative, NSP (Roitown INK ja Korpilaki), PMMP, Poisonblack, Profane Omen, Remu & Hurriganes, Rubik, Stalingrad Cowgirls, Stam1na, Sunrise Avenue, Swallow the Sun, Tarot, Tiktak, Uniklubi, Viikate, DJ zanta, San Mejor, Trancepunk, Unik, Bates, DJ Billow, MZA, DJ Albert, Psydog, Peak, Pitch, Tapp, Ness